KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13038246
*
nr 1303 8246
Georg Fischhof
(1859-1914), Österrike
Oljemålning, Italienskt kustlandskap. Signerad A L Terni (pseudonym för Georg Fischhof), Olja på duk, 54x68 cm
Kondition: lagad duk
Georg Fischhof, bildkonstnär född 1859, död 1914. Känd under bland annat pseudonymen A L Terni och H Wagner.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2020
kl 19:45:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 11:43:46
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Georg Fischhof
Georg Fischhof, bildkonstnär född 1859, död 1914. Känd under bland annat pseudonymen A L Terni och H Wagner.
Läs mer om Georg Fischhof
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa georg fischhof olja olja på duk oljemålning oljemålningar österrike österrikiskt österrisk
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:49
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:55
*
Georg Fischhof
Kondition: lagad duk
Georg Fischhof, bildkonstnär född 1859, död 1914. Känd under bland annat pseudonymen A L Terni och H Wagner.
Läs mer om Georg Fischhof
nr 1303 8246
Georg Fischhof
(1859-1914), Österrike
Oljemålning, Italienskt kustlandskap. Signerad A L Terni (pseudonym för Georg Fischhof), Olja på duk, 54x68 cm
Kondition: lagad duk
Georg Fischhof, bildkonstnär född 1859, död 1914. Känd under bland annat pseudonymen A L Terni och H Wagner.
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 11:43:46 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Georg Fischhof
Georg Fischhof, bildkonstnär född 1859, död 1914. Känd under bland annat pseudonymen A L Terni och H Wagner.Läs mer om Georg Fischhof
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa georg fischhof olja olja på duk oljemålning oljemålningar österrike österrikiskt österrisk
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:49 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:55